Ta strona używa plików cookie!
close

Świadomy senior – bezpieczny senior. Jaworscy policjanci z wykładem na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Data dodania: 17 czerwca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Jaworscy policjanci po raz kolejny spotkali się z osobami starszymi, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Działania zostały przeprowadzone w ramach programu prewencyjnego „Nie stwarzaj okazji – razem przeciwko kradzieżom”. Miła atmosfera, chęć dzielenia się spostrzeżeniami, cennymi doświadczeniami - taki właśnie klimat panował podczas wykładu dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworze.

Policjanci dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworze przeprowadzili kolejne spotkanie z seniorami zrzeszonymi w tzw. Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych mundurowi podczas wykładu poruszyli tematy, którymi były zainteresowane zebrane osoby. Przedstawiono m.in. problematykę: bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego okolicach, właściwego zabezpieczenia mienia a także sposobu postępowania w różnego rodzaju sytuacjach zagrożenia. Spotkanie to było również doskonałą okazją do przedstawienia seniorom w nim uczestniczącym, zagrożeń wynikających z przestępczość popełnianej metodą „na wnuczka”, oraz jej coraz bardziej wyszukanymi odmianami, których ofiarami niestety najczęściej padają osoby starsze. Funkcjonariusze omawiali zasady działania sprawców, udzielając wskazówek jak ustrzec się przed tego typu działaniami przestępczymi.

Policjanci z jaworskiej komendy przekazali również podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania elementów odblaskowych przez pieszych. W sposób obrazowy wytłumaczyli, dlaczego warto być widocznym na drodze po zmroku i to nie tylko w kontekście zmiany przepisów w Prawie o ruchu drogowym.

Spotkanie, które odbyło się w ramach programu prewencyjnego jaworskiej policji „Nie stwarzaj okazji – razem przeciwko kradzieżom” przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Funkcjonariusze słuchali cennych uwag ze strony seniorów oraz odpowiadali na nurtujące ich pytania. Planowane są kolejne spotkania z osobami uczestniczącymi w programie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

Galeria