Ta strona używa plików cookie!
close

Sukces złotoryjskich policjantów w międzynarodowych zawodach strzeleckich w Czechach w klasyfikacji indywidualnej jak i zespołowej

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zwyciężyli drużynowo w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” i tym samym powtórzyli sukces sprzed roku. Tytuł ”Najlepszego Zagranicznego Zawodnika” wywalczył także złotoryjski policjant- asp. szt. Paweł Kordiuk. W XII Międzynarodowym Turnieju Strzeleckim o Puchar Starosty czeskiego miasta Blansko uczestniczyło ponad 20 drużyn z Czech, Polski i Słowacji.

Turniej odbył się w czeskim mieście Blansko. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny policjantów z Czech oraz 4 zespoły reprezentujące policję polską i słowacką. Zawody miały charakter współzawodnictwa i rozgrywane były w ramach doskonalenia zawodowego, a ich celem było opanowanie i doskonalenie przez policjantów umiejętności sprawnego, szybkiego i bezpiecznego posługiwania się bronią palną w różnych sytuacjach i warunkach. Zawodnicy uczestniczyli w pięciu konkurencjach, podczas których każdy oddał około 200 strzałów. Policjanci wykorzystując zasłony strzelali do tarcz imitujących napastnika kryjącego się za zakładnikiem lub przeszkodą, zainstalowanych na stałe i ruchomych. Po zsumowaniu czasów i podliczeniu punktów na I miejscu w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” uplasowała się reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w składzie:

  • asp. szt. Paweł Kordiuk,
  • st. asp. Łukasz Torchalski,
  • mł. asp. Wojciech Łoziński.

Ponadto asp. szt. Paweł Kordiuk zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej i otrzymał statuetkę „Najlepszego Zawodnika Zagranicznego”. Był to już 10 start złotoryjskich funkcjonariuszy w tych zawodach, którzy zwyciężając w tegorocznym turnieju powtórzyli sukces sprzed roku. Serdecznie gratulujemy!

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Galeria