Ta strona używa plików cookie!
close

Stracili prawo jazdy za szybką jazdę w terenie zabudowanym

Data dodania: 26 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Kolejni kierowcy zatrzymani przez górowskich policjantów stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane dwóm mężczyznom w wieku 29 i 33 lat. Jeden z nich pędził samochodem przez jedną z miejscowości powiatu górowskiego z prędkością 116 km/h, na odcinku gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości na drogach, górowscy policjanci ujawnili kolejne przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Jastrzębia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca Wołowa. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 116 km/h i utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również 29-letniego mieszkańca gminy Rawicz, który przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h. Skutkiem poruszania się o 56 km/h za szybko było odebranie mu przez funkcjonariuszy prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747