Ta strona używa plików cookie!
close

Stracili prawo jazdy w miejscach wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali 6 praw jazdy za poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 50 km/h w miejscowości Rzeszotary i Koskowice. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Policjanci legnickiej drogówki realizując zagrożenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu legnickiego udali się do miejscowości Rzeszotary i Koskowice, gdzie kierujący mieli przekraczać dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze ustawili swoje posterunki stałe dokładnie w miejscach wskazanych na mapie. Już po paru minutach ujawnili kilka przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Sześciu kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy za poruszanie się na terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 50 km/h.

Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny, to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania. Policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a funkcjonariuszami, skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie, wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649