Ta strona używa plików cookie!
close

Straciła orientację w lesie - kobiecie drogę wskazał dyżurny

Data dodania: 5 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Dyżurny Komendy Powiatowej w Wołowie dzięki współpracy z dyspozytorem Państwowej Straży Pożarnej i dyspozytorem ruchu PKP w Wołowie pomógł odnaleźć drogę zagubionej kobiecie, która wybrała się na grzyby i straciła orientację w terenie. Dzięki instrukcjom policjanta wrocławianka ostatecznie wsiadła do pociągu powrotnego do miejsca swojego zamieszkania. Na szczęście nie zwlekała z powiadomieniem służb do zapadnięcia zmroku i nic poważnego się jej nie stało.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16.00, kiedy zbliżał się wieczór, a temperatura powietrza zaczęła spadać. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie został powiadomiony przez dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej o zgłoszeniu kobiety, która znajdowała się w lesie. Wrocławianka przyjechała do miejscowości Orzeszków i poszła do lasu na grzyby. W pewnym momencie zorientowała się, że straciła orientację w terenie i nie wie jak wrócić.

Dyżurny skontaktował się telefonicznie z kobietą i dzięki dobrej znajomości terenu naprowadził osobę w okolice ciągu kolejowego na trasie Wołów – Orzeszków. Kiedy kobieta powiedziała, że widzi niestrzeżony przejazd kolejowy, dyżurny skierował patrol policji oraz powiadomił o sytuacji dyspozytora ruchu PKP w Wołowie. Po kilkunastu minutach maszynista pociągu relacji Głogów – Wrocław, widząc kobietę w pobliżu torowiska, zatrzymał się, by mogła do niego wsiąść. Kobieta bezpiecznie dotarła do miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę. Wybierając się w okolice, których nie znamy, nie jedźmy sami. Nie odchodźmy daleko od głównych szlaków, obierzmy sobie punkt, do którego będziemy w stanie wrócić, a w przypadku zagubienia będziemy w stanie określić służbom przy jakim charakterystycznym miejscu się znajdujemy. Na szczęście kobieta nie zwlekała z powiadomieniem służb do zapadnięcia zmroku, ale na wszelki wypadek weźmy ze sobą cieplejsze ubranie i źródło światła.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Wołowie 
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011