Ta strona używa plików cookie!
close

Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży

Data dodania: 14 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Do policyjnego aresztu trafił 56-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych jednego z nieczynnych zakładów na terenie gminy Kostomłoty i kradzieżą jego wyposażenia. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili sprawcę oraz odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych informacji ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do budynku nieczynnego zakładu oraz kradzież jego wyposażenia. Podczas dalszych czynności oraz przeszukań pomieszczeń policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 56-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy udowodnili zatrzymanemu dwa przestępstwa przeciwko mieniu. Ustalili, iż mężczyzna dwukrotnie włamywał się do tego samego obiektu. Jego łupem padł sprzęt RTV i AGD, zegarek, laptop oraz różnego rodzaju narzędzia na łączną sumę blisko 15 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

nadkom. Krzysztof Zaporowski