Ta strona używa plików cookie!
close

Średzcy policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu, by porozmawiać o bezpieczeństwie

Data dodania: 2 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Spotkania z mieszkańcami to doskonała okazja, aby zwracać uwagę zarówno dzieciom, jak również ich opiekunom na podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia. Dlatego też średzcy policjanci uczestnicząc w festynach i piknikach realizują założenia różnych programów prewencyjnych i kampanii takich jak np. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W ten sposób przybliżają również założenia m.in. programu „Dzielnicowy bliżej nas”, zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikacji „Moja Komenda”.

Jednym z zadań średzkich policjantów jest podejmowanie na rzecz społeczności lokalnej różnego rodzaju działań z zakresu profilaktyki społecznej, w tym realizowanie założeń akcji i programów prewencyjnych, a także przestrzeganie przed zagrożeniami.

Tak też było w miniony weekend, kiedy to dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego aktywnie uczestniczyli w festynach w Środzie Śląskiej oraz Słupie. Była mowa o bezpieczeństwie podczas letniego odpoczynku, a w szczególności w czasie spędzania czasu nad wodą. Funkcjonariusze zwracali uwagę na właściwe przygotowanie się do podróży. Kierujących przestrzegali przed sięganiem po alkohol oraz środki odurzające, w tym dopalacze, które stanowią bardzo często śmiertelne zagrożenie. Przypominali też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

Podczas rozmów z mieszkańcami dzielnicowi przybliżali założenia m.in. funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz „Blisko”, a także programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Policjanci, nie zapominając o bezpieczeństwie seniorów, przestrzegali ich przed oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też zawieraniem niekorzystnych umów podczas różnego rodzaju pokazów. Stąd przygotowane przez funkcjonariuszy ulotki z przestrogami dla tej właśnie grupy społeczeństwa, rozdawane przy różnych okazjach.
Dla zainteresowanych służbą w Policji przygotowano z kolei broszury informacyjne zawierające niezbędne wskazówki dotyczące procesu rekrutacji.

Uczestnicząc w piknikach i festynach policjanci nie zapominają o najmłodszych.

Przygotowali dla nich kolorowanki, pieczątkę z wizerunkiem Komisarza Lwa, zabawy z alko-goglami, elementy odblaskowe oraz możliwość zrobienia odcisków linii papilarnych na kartach pamiątkowych. Każdy mógł też wsiąść do radiowozu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

Galeria