Ta strona używa plików cookie!
close

Sprzedawał przez Internet podrobione towary

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Głogowa zatrzymali mężczyznę, który w Internecie oferował do sprzedaży odzież i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 145 par skarpet i 17 sztuk perfum. Za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru, grozi kara grzywny, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu w Głogowie. 41 – letni mężczyzna wystawiał do sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych odzież i kosmetyki oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Proceder prowadzony był za pośrednictwem popularnych portali sprzedaży. Niska cena oraz jakość wskazywała na to, że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów. Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara grzywny. W przypadku znacznych ilości wprowadzanego do obrotu podrabianego towaru, kara wzrasta znacznie, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 - 452

 

Galeria