Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawne i zdecydowane działanie policjantów oraz pomoc świadka zdarzenia pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy rozboju

Data dodania: 22 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

W miejscowości Pieszyce, w powiecie dzierżoniowskim 36-letni mężczyzna napadł na starszą kobietę i okradł ją. Na szczęście znalazł się ktoś, kto miał odwagę zareagować na tę sytuację. Mężczyzna, którego postawa zasługuje na uznanie, podjął natychmiastowe działania, a następnie przyczynił się do zatrzymania sprawcy rozboju. Wobec osoby podejrzanej o dokonanie tego przestępstwa sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

W Pieszycach doszło do rozboju. 80-letnia kobieta została uderzona, w wyniku czego przewróciła się. Wówczas sprawca zabrał jej torebkę, w której były klucze i portfel z pieniędzmi w kwocie 50 złotych. Przejeżdżający tuż po zdarzeniu mężczyzna zauważył na chodniku leżącą osobę i biegnącą z damską torebką zakapturzoną postać.

Ruszył w pościg, jednak nie zdołał dogonić sprawcy. Udzielił pomocy pokrzywdzonej i zawiadomił policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z bielawskiego komisariatu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy rozboju. Rysopis podany przez świadka pozwolił ustalić osobę, która mogła dopuścić się tego przestępstwa. 36-letniego mężczyznę zastano w miejscu zamieszkania, był on dobrze znany policjantom. Mundurowi odzyskali torebkę, portfel i klucze. Pokrzywdzona niestety musiała pogodzić się ze stratą gotówki.

Sąd zastosował wobec sprawcy trzymiesięczny areszt. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794