Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawcy rozboju na nieletnim po kilku godzinach trafili w ręce legnickich policjantów

Data dodania: 28 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali 16-letniego i 17-letniego sprawcę rozboju na 13-letnim legniczaninie. Co więcej chłopcy byli poszukiwani celem doprowadzenia do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy i znajdzie swój finał w sądzie. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego legnickiej Policji zgłosił się zaniepokojony ojciec wraz ze swoim małoletnim synem. Mężczyzna oznajmił policjantom, że przy jednej z galerii w Legnicy skradziono telefon należący do jego 13-letniego syna. Wartość strat wyceniono na kwotę ponad 500 zł. Ojciec dodał, że sprawcy przed dokonaniem kradzieży telefonu syna, grozili użyciem przemocy wobec niego. Sprawą zajęli się natychmiast policjanci. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że sprawcy około godziny 11:30 zaczepili wychodzącego z galerii chłopca mówiąc do niego: żeby dał im swój telefon, ponieważ potrzebują pilnie zadzwonić. Małoletni nie zgodził się i wtedy chłopcy zagrozili mu użyciem przemocy. Przestraszony 13-latek w trosce o swoje bezpieczeństwo oddał im telefon. Jeden ze sprawców przez chwilę udał, że gdzieś dzwoni, po czym przekazał telefon koledze i razem zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ustalili rysopisy podejrzanych, a następnie dokonali sprawdzenia przyległego do galerii terenu. Przy ulicy Środkowej zatrzymali dwóch nastolatków:  17-letniego mieszkańca gminy Kunice oraz 16-letniego legniczanina. Po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach okazało się, że są poszukiwani celem doprowadzenia do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

16-latek został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, natomiast 17-latek w policyjnym areszcie. Obecnie sprawą zajmują się legniccy śledczy. Sprawa ma charakter rozwojowy i znajdzie swój finał w sądzie. Przypominamy, że za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649