Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawcy pobicia zatrzymani przez policjantów po bezpośrednim pościgu

Data dodania: 6 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z Wałbrzycha, a podejrzanym między innymi o pobicie. Zaczęło się od naruszenia miru domowego jednego z mieszkańców Podgórza, później doszło do zniszczenia mienia, a zakończyło na pobiciu właściciela. Dzięki niemal natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy obaj sprawcy tuż po zdarzeniu zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o siłowym wtargnięciu do jednego z mieszkań przez dwóch sprawców. Mężczyźni mieli wyważyć drzwi wejściowe do domu, a następnie pobić 59-letniego właściciela lokalu, przy okazji dokonując wybicia okna w jednym z pomieszczeń.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko ustalili, że sprawcami tego zdarzenia są dwaj mężczyźni w wieku 17 i 21 lat.

W wyniku podjętych działań operacyjnych, a następnie po bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali obu podejrzanych. Podczas czynności procesowych starszy z mężczyzn był bardzo agresywny i naruszył nietykalność cielesną jednego z policjantów. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.

Za szereg przestępstw, o które są podejrzani grozić im może teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

 

 

Galeria