Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawcy napadu rabunkowego po kilkunastu minutach byli już w rękach policjantów

Data dodania: 11 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Został pobity i okradziony, gdy wracał rowerem z zakupów na jednym z podwórek wrocławskiego Rakowca. Policjanci interweniowali natychmiast i po rozmowie z poszkodowanym od razu rozpoczęli poszukiwania. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze zlokalizowali i zatrzymali dwie osoby podejrzane o ten czyn. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Grozić im może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, od razu po otrzymaniu informacji o rozboju, podjęli interwencję i działania zmierzające do zatrzymania sprawców tego czynu. Na miejscu zdarzenia czekał na policjantów pokrzywdzony mężczyzna, który oświadczył, że został pobity i okradziony. 47-latek szybko opisał dokładnie całą sytuację. Jak się okazało, po zakończonych w sklepie zakupach, mężczyzna wsiadł na swój rower i wjechał nim w jedno z podwórzy. Tam zaczepiły go nieznane mu osoby - został uderzony oraz przewrócony na ziemię, a następnie sprawcy zażądali od niego wydania wszystkich pieniędzy.

47-latkowi ukradziono rower, tablet oraz gotówkę. W wyniku zdarzenia utracił przedmioty o łącznej wartości blisko 2700 złotych. Po całym zajściu sprawcy oddalili się, pozostawiając poszkodowanego w podwórku.

Podjęte natychmiastowo działania poszukiwawcze, już po kilkunastu minutach przyniosły pożądany efekt. Dwóch sprawców rozboju zostało przez policjantów zlokalizowanych i zatrzymanych. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 22 i 30 lat.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty za rozbój, a sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Grozić im może teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 – 817