Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawcy kradzieży zatrzymani w polu kukurydzy

Data dodania: 19 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sprzętu elektronicznego oraz biżuterii. Sprawcy na widok policjantów porzucili fanty i uciekli w pole kukurydzy. Szybka reakcja funkcjonariuszy udaremniła ich ucieczkę. Jak się później okazało, to nie pierwsze tego typu przestępstwo na ich koncie. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został poinformowany, że w miejscowości Leśna skradziono aparat fotograficzny, laptop oraz biżuterię o łącznej wartości 2,8 tys. złotych. Na miejscu zdarzenia ustalono, iż sprawcy wykorzystując fakt uchylonego okna dostali się do środka domu, skąd zabrali sprzęt elektroniczny i kosztowności.

W wyniku podjętych natychmiast działań funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej ujawnili dwóch mężczyzn, którzy na ich widok porzucili plecak i podjęli próbę ucieczki w pole kukurydzy. Podejrzani już po chwili zostali zatrzymani, a w plecaku znajdował się skradziony sprzęt oraz biżuteria. Odzyskane mienie trafiło do właściciela.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Okazało się, że byli oni już wcześniej notowani za podobne czynny. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja apeluje do wszystkich osób o właściwe zabezpieczeniu swojego mieszkania czy domu. Wychodząc pamiętajmy, aby zamykać okna i drzwi. Nie pozostawiajmy kluczy pod wycieraczką ani w doniczce itp. miejscach.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

Galeria