Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca włamań do domów ludowych zatrzymany

Data dodania: 4 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie dwóch włamań do domów ludowych w sąsiednich miejscowościach. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które teraz wróci w ręce właściciela. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bolesławieckiej komendy na podstawie zebranych informacji ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem. Sprawca włamał się do domów ludowych znajdujących się w sąsiednich miejscowościach na terenie gminy Bolesławiec. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Sprawca pod osłoną nocy włamał się do budynków gminnych i ukradł przedmioty przedstawiające według niego największą wartość. Podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci pod łóżkiem znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw. Odzyskany wzmacniacz i kolorofon zostaną zwrócone do domu ludowego. Podejrzany usłyszał już zarzuty. 30-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 – 266 - 990 

 

Galeria