Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca kradzieży sklepowej interweniującym policjantom okazał dowód osobisty własnego ojca

Data dodania: 26 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Ukradł własnemu ojcu dowód osobisty, a kiedy został ujęty przez ochronę na kradzieży sklepowej, wezwanym na miejsce policjantom okazał zabrany dokument tożsamości. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna nie jest tym za kogo się podaje i zatrzymali go. W trakcie wyjaśniania całej sytuacji policjanci udowodnili podejrzanemu popełnienie kolejnych przestępstw.

Do zdarzenia doszło w jednym z wałbrzyskich sklepów. 42-latek wszedł do placówki handlowej i ukradł z niej butelkę wódki, co zauważyli pracownicy ochrony obiektu, którzy ujęli mężczyznę i wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas legitymowania poprosili wałbrzyszanina o okazanie dowodu osobistego. Już po chwili okazało się, że sprawca kradzieży posłużył się cudzym dokumentem tożsamości. 42-latek został więc przez policjantów zatrzymany.

W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie kradzież dokumentu własnemu ojcu. Ponadto, jak ustalono, 42 -latek ma na swoim koncie kradzież kilkudziesięciu metrów kabla telekomunikacyjnego, co doprowadziło do szkody opiewającej na kwotę ponad 1200 złotych na szkodę jednej z firm.

Teraz wałbrzyszanin stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria