Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany po pościgu – policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany

Data dodania: 3 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Kradzież paliwa, jazda pod wpływem i posiadanie narkotyków to przestępstwa za jakie odpowie mężczyzna zatrzymany po wspólnym pościgu prowadzonym przez policjantów z Bolesławca i Złotoryi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa ze stacji. Mundurowi natychmiast ruszyli w teren i zlokalizowali pojazd sprawcy, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, który przeniósł się na teren sąsiedniego powiatu, gdzie dołączyli do niego policjanci ze Złotoryi.

Ostatecznie pojazd wpadł w policyjną blokadę i został zatrzymany na terenie powiatu bolesławieckiego dzięki współpracy funkcjonariuszy z Bolesławca i Złotoryi. W środku samochodu siedziało 3 mieszkańców powiatu bolesławieckiego. 32-letni kierowca był pod wpływem środków odurzających a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia i zatrzymany już wcześniej dowód rejestracyjny.

Dodatkowo w aucie policjanci znaleźli marihuanę, a w toku kolejnych działań w miejscu zamieszkania 32-latka ujawniono kolejne narkotyki w ilości ponad pół kilograma tej substancji.

32-latek usłyszał zarzuty dotyczące m.in. kradzieży paliwa, prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

Galeria