Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca gróźb karalnych oraz podpalenia samochodu w rękach średzkich dzielnicowych

Data dodania: 15 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Groził, bo był zdenerwowany, podpalił, bo … był pijany. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty blisko 40 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej reakcji średzkich dzielnicowych sprawca tych czynów został ustalony i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafił 41-letni mieszkaniec gm. Miękinia w związku z podpaleniem na parkingu osiedlowym samochodu marki Mercedes, a w konsekwencji uszkodzeniem dwóch innych pojazdów oraz grożeniem pokrzywdzonej uszkodzeniem ciała. Sprawca został ustalony i jeszcze tego samego dnia zatrzymany przez średzkich dzielnicowych.

41-latek swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem na byłą partnerkę. Dlatego też kilkukrotnie groził jej uszkodzeniem ciała zarówno słownie, jak i poprzez wysyłanie wiadomości sms. Z kolei fakt podpalenia samochodu należącego do znajomego pokrzywdzonej, mężczyzna usprawiedliwiał swoim stanem nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów w momencie zatrzymania badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku podpalenia Mercedesa uszkodzone zostały jeszcze dwa inne zaparkowane obok pojazdy. Zatrzymany swoim działaniem spowodował straty w łącznej wysokości blisko 40 tysięcy złotych.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów kierowania wobec pokrzywdzonej kobiety oraz jej znajomego gróźb karalnych. Mężczyzna odpowie również za umyślne uszkodzenie pojazdu marki Mercedes wraz z mieniem, które się w nim znajdowało poprzez podpalenie oraz uszkodzenie dwóch innych pojazdów.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a gróźb karalnych do 2 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

Galeria