Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca gróźb i uszkodzenia ciała zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komendy powiatowej w Kamiennej Górze 09 czerwca br., na podstawie wcześniej uzyskanego rysopisu i w wyniku szybko podjętych działań, zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który popełnił kilka przestępstw na szkodę jednej z mieszkanek gminy. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 08 maja br. w godzinach nocnych na terenie miasta. 40 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry, widząc swoją byłą partnerkę, wszczął jej awanturę, w trakcie której rzucił się na kobietę i zaczął dusić. Jednocześnie kierował w jej stronę groźby pozbawienia życia. Po chwili, spłoszony przez osoby postronne, uciekł. W wyniku jego działania kobieta doznała lekkich obrażeń ciała. Następnego dnia wskazywany sprawca widząc pokrzywdzoną w jej pojeździe, rzucił w stronę auta butelką po piwie.

Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji otrzymawszy zgłoszenie o tym zdarzeniu, na podstawie rysopisu mężczyzny i w wyniku podjętych działań, dokonali szybkiego zatrzymania 40 – latka. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. W chwili zatrzymania miał bowiem ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600 – 228 – 846

 

 

Galeria