Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca 4 przestępstw, w tym kradzieży samochodów, w rękach policjantów

Data dodania: 13 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Mężczyzna podejrzany o włamanie do szafki pracowniczej i baku samochodu ciężarowego oraz kradzież dwóch samochodów usłyszał już zarzuty. Sprawca to recydywista, dlatego grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu w wyniku działań operacyjnych ustalili sprawcę m. in. kradzieży dwóch pojazdów. W pierwszym przypadku przestępca włamał się do szafki pracowniczej i ukradł kluczyki do samochodu, a następnie chodząc po parkingu sprawdzał, który pojazd zareaguje na pilota, którym się posługiwał. Kiedy przestępca zlokalizował pojazd, wsiadł i odjechał. Uszkodzony samochód został odnaleziony kilkanaście kilometrów od miejsca, gdzie został skradziony. Kolejne zdarzenie dotyczyło nowego pojazdu, który zniknął z lawety. I tym razem okazało się, że podejrzany jest kiepskim kierowcą, bo jadąc skradzionym autem, wylądował w rowie. Kolejna sprawa to kradzież z włamaniem do baku samochodu ciężarowego i kradzież 100 litrów oleju napędowego.

Na podstawie typowań operacyjnych i współpracy z policjantami z powiatu zgorzeleckiego, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który działał jako recydywista.

Uszkodzone samochody pochodzące z przestępstw został odnalezione na terenie sąsiedniego powiatu, którego zatrzymany jest mieszkańcem. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W związku z tym, że to nie pierwszy czyn takiego typu na jego koncie, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990