Ta strona używa plików cookie!
close

Spowodował kolizję ciągnikiem rolniczym i uciekł do domu

Data dodania: 29 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali kierującego traktorem, który wymusił pierwszeństwo przejazdu, powodując kolizję. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem mężczyzny w chwili zatrzymania wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację o kierującym ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą wypełnioną drewnem, który doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, a następnie uciekł do pobliskiego lasu. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy skierowanych na miejsce zdarzenia wykazały, że kierujący ciągnikiem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z autem osobowym. Kierowca wydostał się z kabiny ciągnika i uciekł z miejsca zdarzenia.

Chocianowscy policjanci szybko ustalili kierunek ucieczki oraz dane mężczyzny poruszającego się ciągnikiem, a następnie zatrzymali mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Chocianowa. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem w chwili zatrzymania wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Przypominamy!

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

Galeria