Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z seniorami

Data dodania: 4 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi odbyło się spotkanie policjantki z seniorami, którego głównym celem było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Omówiono także oszustwa metodą „na wnuczka, krewnego lub policjanta”.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi odbyło się spotkanie z pensjonariuszami tej placówki. Zapoznano zebranych seniorów z formami działalności przestępczej, na jakie mogą być narażeni ze strony oszustów. Przekazano cenne informacje, m. in. jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, krewnego czy policjanta”. Dodatkowo podczas wymiany zdań policjantka odpowiadała na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Atrakcją dla seniorów była możliwość zobaczenia filmu „Nie, daj się złowić na wnuczka” opracowanego przez funkcjonariuszy z KSP. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Seniorów zachęcano między innymi do korzystania z elementów odblaskowych, ponieważ dzięki nim piesi i podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, dzięki czemu łatwiej jest im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantki ulotki, opaski odblaskowe oraz magnesy na lodówkę o tematyce prewencyjnej - ostrzegające przed przestępstwem na tzw. „wnuka”.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603 – 765 – 923

 

 

Galeria