Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z młodzieżą klas policyjnych

Data dodania: 4 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

W VII Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyło się spotkanie przedstawiciela dolnośląskiej Policji z uczniami klas o profilu policyjnym. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat codziennej pracy policjanta oraz o możliwościach rozwoju kariery zawodowej w Policji. Młodzież miała też możliwość dowiedzieć się jak wygląda służba polskiego policjanta na misjach zagranicznych.

Na zaproszenie Pani Dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy mgr Iwony Gorczycy, w klasach o profilu policyjnym odbyło się spotkanie z podinsp. Marcinem Kurasem, funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjant, uczestnik misji Unii Europejskiej w Kosowie (EULEX) oraz misji Unii Europejskiej w Gruzji (EUMM), członek Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP opowiedział młodzieży o codziennej pracy policjanta oraz o możliwościach rozwoju kariery zawodowej w Policji.

Uczniowie VII LO mogli posłuchać też historii związanych z działaniami polskiej policji na terenach post konfliktowych oraz zapoznać się z informacją o tym jak naprawdę wygląda życie policjanta na misji. Prezentację zakończył pokaz filmu zrealizowanego przez funkcjonariuszy pełniących służbę w ramach 26 rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie, której dowódcą był podinsp. Marcin Kuras.

Nadmienić należy, że obecnie na misję do Kosowa wyjeżdża już XXIX rotacja Jednostki Specjalnej Polskiej Policji. Jej dowódcą jest również policjant garnizonu dolnośląskiego - mł. insp. Adrian Klejner.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Galeria