Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z młodzieżą

Data dodania: 12 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci po raz kolejny spotkali się z młodzieżą tym razem z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Funkcjonariusze z uczniami kończącymi w tym roku edukację w tej placówce rozmawiali m.in. o procedurze doboru kandydatów do służby w Policji. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia filmu nt. zasad, które trzeba przestrzegać w trakcie egzaminu kandydatów i podczas testu sprawnościowego oraz filmu obrazującego codzienną służbę policjantów.

W auli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy odbyło się spotkanie z uczniami ostatnich klas w ramach działań wspierających przyszłych kandydatów do służby w Policji. Celem spotkania policjantów z młodzieżą było przybliżenie im zasad oraz etapów procedury kwalifikacyjnej.

Podczas zajęć przedstawicielka kadr legnickiej komendy omówiła wymagania stawiane kandydatom do służby w Policji ze szczególnym podkreśleniem różnic między pracą a służbą. Przedstawiła także etapy postępowania kwalifikacyjnego i możliwy przebieg ścieżki zawodowej funkcjonariusza.
Natomiast policjantka biorąca udział w spotkaniu przedstawiła uczestnikom strukturę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a także omówiła codzienną służbę funkcjonariuszy z poszczególnych pionów i wydziałów. Dzięki czemu młodzież mogła zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności oraz predyspozycji koniecznych do jego wykonywania.

Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia filmu na temat zasad, które trzeba przestrzegać w trakcie egzaminu kandydatów do służby i podczas testu sprawnościowego oraz filmu obrazującego codzienną służbę legnickich policjantów.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649