Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z młodzieżą

Data dodania: 30 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Komendę ze Złotoryi odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. W ramach zorganizowanego spotkania funkcjonariuszki opowiadały uczestnikom o codziennej służbie i wyzwaniach, jakim każdego dnia stawiają czoła. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom specyfiki służby w Policji.

Złotoryjskie policjantki 28 listopada br. zorganizowały na terenie tutejszej jednostki spotkanie z uczniami I Liceum Służb Mundurowych o profilu Bezpieczeństwo Narodowe, które umożliwiło młodzieży zapoznanie się ze specyfiką pracy policjanta.

Podczas spotkania przedstawiły strukturę organizacyjną Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Następnie policjantki omówiły procedurę doboru kandydatów do służby i etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy poszczególnych komórek, wydziałów. Dzięki temu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania.

W trakcie spotkania poruszono temat bezpieczeństwa na drodze i konieczności posiadania elementów odblaskowych. Na zakończenie młodzież otrzymała wskazówki, jak uchronić osoby starsze przed oszustami na tzw. policjanta, wnuka… polegającymi na wyciągnięciu jak największej gotówki od seniorów.

Policjantki mówiąc o służbie w formacji mundurowej zaznaczyły, że jest to praca odpowiedzialna i trudna, wymagająca wielu predyspozycji, umiejętności a niejednokrotnie poświęceń.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603 – 765 – 923 

 

 

Galeria