Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z maturzystami i rozmowy o zawodzie policjanta

Data dodania: 28 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci spotkali się z maturzystami, aby zaprezentować im swój zawód oraz procedury związane z rekrutacją do służby. W trakcie rozmów pojawił się również temat bezpieczeństwa i zagrożeń z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie.

W bolesławieckim Zespole Szkół Budowlanych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyły się spotkania promujące zawód policjanta. Uczestnikami byli uczniowie klas maturalnych, którzy już wkrótce staną przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swoich wyborów zawodowych.

Celem spotkania było przybliżenie zawodu policjanta, wskazanie czym charakteryzuje się codzienna służba każdego z pionów, jak wyglądają szkolenia i gdzie odbywa się edukacja służb mundurowych.
Maturzyści mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądają kolejne etapy procesu rekrutacji do służy, jakie są wymagane dokumenty i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zostać policjantem.

Spotkanie z uczniami to świetna okazja do rozmowy o bezpieczeństwie szczególnie w okresie. kiedy już wkrótce młodzi ludzie będą podejmowali pierwszą pracę, podpisywali pierwszą umowę lub decyzję o pracy poza granicami Polski.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

 

Galeria