Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z laureatami konkursu „Policjant, Który mi pomógł” - wrocławska policjantka wśród wyróżnionych

Data dodania: 20 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk Kraj

- Dziękuję za wyjątkowy profesjonalizm i empatyczną postawę oraz umiejętne udzielanie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podczas spotkania z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł”. W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Wśród laureatów jest sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław - Psie Pole.

Organizatorem tej inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji KGP. Była to już jedenasta edycja konkursu, którego istotą jest wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. XI edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Konkurs "Policjant, który mi pomógł",  trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już jedenaście edycji, podczas których wyłoniono laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Tegoroczni laureaci to:

• sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu,
• asp. Radosław Antoszczuk – st. dzielnicowy Posterunku Policji w Dziadkowicach Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach,
• mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy  Komisariatu Policji I w Sosnowcu,
• mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach,
• sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

(Źródło - MSWiA/ Foto: MSWiA, Paweł Ostaszewski Miesięcznik Policja 997)

 

 

 

Galeria