Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z harcerzami stacjonującymi w Szklarskiej Porębie

Data dodania: 3 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Półmetek wakacji to okazja do kolejnych spotkań policjantów z harcerzami stacjonującymi w obozach na terenie powiatu jeleniogórskiego. Policjanci nie tylko kontrolują miejsca, w których wypoczywają dzieci na obozach harcerskich i są odpowiednio zabezpieczone, ale też rozmawiają o bezpieczeństwie nad wodą, w górach i podczas wakacyjnych wędrówek. Policjanci utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić dzieciom spokojny i bezpieczny wypoczynek.

Od początku wakacji policjanci w powiecie jeleniogórskim przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Na naszym terenie, co roku odbywają się obozy harcerskie. Funkcjonariusze są w bieżącym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

31 lipca br funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - mł. asp. Rafał Gula i sierż. szt. Beata Sosulska-Baran udali się z wizytą do harcerzy, którzy stacjonują w Szklarskiej Porębie.

W trakcie wizyty funkcjonariusze rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z pobytu nad wodą, w lesie oraz przemieszczania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. 

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak

podinsp. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria