Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie z gimnazjalistami na temat bezpieczeństwa w sieci i codziennej służby policjanta

Data dodania: 14 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławiecka policjantka rozmawiała z uczniami na temat cyberprzestępczości, zagrożeń związanych z dopalaczami i narkotykami a także przybliżyła im zawód policjanta. Gimnazjaliści przyjechali do bolesławieckiej komendy aby porozmawiać o cyberprzemocy i jej konsekwencjach.  Celem spotkania było uświadomienie młodzieży z jakimi zagrożeniami może się spotkać w Internecie, a także jakie konsekwencje wynikają z zażywania dopalaczy i narkotyków.

Uczestnikom spotkania został zaprezentowany spot kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” zorganizowanej przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Dodatkowo uczniom przybliżono zawód policjanta i jego codzienną służbę. Policjantka opowiedziała o specyfice pracy każdego z pionów i rodzajach działań jakie prowadzone są przez mundurowych.

W ramach wojewódzkiego programu pn. „Świadomy Junior” i kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbywają się spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych i średnich.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

Galeria