Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków…” współfinansowanego przez Unię Europejską

Data dodania: 14 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na Dolnym Śląsku w Bolesławcu odbyło się spotkanie dotyczące realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach tego przedsięwzięcia przedstawiciele Policji z komend wojewódzkich z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Policji w Görlitz omówili warunki współpracy oraz zadania przygotowane do realizacji m.in. zakup sprzętu do działań profilaktycznych, laboratoryjnych i program szkoleń.

 

W Bolesławcu odbyło się dwudniowe spotkanie dotyczące realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską. Przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Policji w Görlitz omówili warunki współpracy oraz zadania przygotowane do realizacji m.in. zakup odpowiedniego sprzętu do działań profilaktycznych a także specjalistycznych badań laboratoryjnych związanych z wykrywaniem narkotyków.

W ramach tego projektu funkcjonariusze policji zostaną przeszkoleni m. in. z wiedzy specjalistycznej związanej z przestępczością narkotykową, psychologii oraz komunikacji społecznej. Ponadto jednostki policji otrzymają nowoczesne narzędzia do pracy z młodzieżą, rodzicami i pedagogami w postaci walizki demonstracyjnej. Natomiast do badań laboratoryjnych związanych z analizą substancji i środków odurzających zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt.

Projekt pt. „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014 - 2020.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Galeria