Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016”

Data dodania: 2 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w ramach prowadzonej akcji pn. „Bezpieczne Ferie 2016” uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w Komendzie Hufca w Złotoryi. Podczas spotkania omówiła zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Działania tego rodzaju mają na celu przypominać o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii zimowych złotoryjscy policjanci spotykają się z uczniami różnych placówek, do takiego spotkania doszło m. in. 1 lutego 2016 roku podczas zorganizowanego wypoczynku w placówce Związku Harcerstwa Polskiego w Złotoryi. Dzieci poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone uczyły się tam prawidłowego reagowania. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 młodych uczestników zimowego wypoczynku.

Policjantka w trakcie rozmowy z dziećmi mówiła o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach a także w miejscu wypoczynku. Omówione zostały zagrożenia mogące wystąpić w czasie wolnym od zajęć szkolnych, w szczególności niebezpieczeństwo podczas zabaw w okolicy zbiorników wodnych. W trakcie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć pokaz multimedialny oraz filmiki edukacyjne. Funkcjonariuszka przypominała także młodym mieszkańcom powiatu o obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza obszarem zabudowanym. 

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603 – 765 – 923

 

 

Galeria