Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie policjantów z działkowcami

Data dodania: 19 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci Rewiru Dzielnicowych ze zgorzeleckiej komendy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Bezpieczny senior” spotkali się z działkowcami z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nysa”. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli temat dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Omówiono między innymi zagadnienia właściwego zabezpieczenia mienia oraz oszustw tzw. metodą na „policjanta”, czy „wnuczka”. Przypomniano o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz mobilnej aplikacji Moja Komenda.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu działkowców i seniorów. Wzięli w nim udział działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nysa”. Podczas wizyty omówiono między innymi sytuacje, w których najczęściej dochodzi do kradzieży oraz sposoby jak zabezpieczyć mienie, aby nie było łatwym łupem dla przestępców. Mundurowi przestrzegali przed pozostawianiem wartościowych rzeczy, kluczy, portfeli, pieniędzy oraz narzędzi bez właściwego nadzoru.

Wizyta u działkowców była także doskonałą okazją do przypomnienia, że właściciele działek, w razie zaobserwowania jakichkolwiek zagrożeń, mogą je zgłosić anonimowo za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy swojemu dzielnicowemu, którego wszystkie dane znajdą posługując się aplikacją mobilną Moja komenda.

Ponadto policjanci omówili najczęstsze metody oszustw, jakimi posługują się przestępcy. Przestrzegano przed wpuszczaniem obcych osób do mieszkań. W przypadku telefonów od rzekomego członka rodziny z prośbą o pożyczenie znacznej ilości gotówki, o nie podejmowanie zbyt pochopnych działań. Funkcjonariusze przestrzegali seniorów, aby nie wręczali pieniędzy nieznanym osobom oraz przypomnieli, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie postępowaniach i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. W razie jakichkolwiek podejrzanych sytuacji należy przerwać rozmowę i powiadomić Policję.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294

Policjanci rozmawiają z działkowcami