Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie funkcjonariuszy na XVI Zlocie Krasnali w Gorzeszowie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 1 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

W sobotę dzieci z powiatu kamiennogórskiego jak również z całej Polski oraz z Czech uczestniczyły w plenerowej imprezie „XIV Zlot Krasnali”, organizowanej, jak co roku przez Urząd Gminy Kamienna Góra oraz Sołectwo Gorzeszów. Tradycyjnie do udziału w imprezie zaproszeni zostali kamiennogórscy policjanci, przedstawiciele Urzędu Gminy, Nadleśnictwa Kamienna Góra, Straży Leśnej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry. Na uczestników spotkania biorących udział w licznych konkursach czekały atrakcyjne nagrody.

28 lipca br. policjanci we współpracy z przedstawicielami Urzędu Gminy Kamienna Góra w trakcie trwania kolejnego zlotu Krasnali w Gorzeszowie przygotowali swoje stanowisko prewencyjno-profilaktyczne.

Funkcjonariusze wszystkim zebranym na leśnej polanie opowiadali o niebezpieczeństwach, jakie mogą pojawić się w czasie wakacji. Ostrzegali uczestników festynu przed ewentualnym zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Przypomniano dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się zetknąć w czasie letniego wypoczynku na drodze, w miejscu zamieszkania, nad wodą oraz w trakcie podróży oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Funkcjonariusze rozdawali odblaski, ulotki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz informacyjne dotyczące prewencji z zakresu trzeźwości kierujących pojazdami, bezpieczeństwa seniorów - sposobów oszustw na tzw. wnuczka itp.

Dużym zainteresowaniem i ogromnym zaskoczeniem wśród najmłodszych cieszyła się wizyta Komisarza Lwa, z którym uczestnicy festynu robili pamiątkowe zdjęcia. Można było również wsiąść do terenowego radiowozu i zobaczyć sprzęt służbowy policjantów albo otrzymać kolorowankę dotycząca bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
tel. 600-228-846

 

 

Galeria