Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkania wrocławskich policjantów ze studentami pierwszego roku

Data dodania: 22 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci, jak co roku, prowadzą cykl spotkań ze studentami, rozpoczynającymi edukację w naszym mieście, w tym także ze studentami z zagranicy. Głównym tematem poruszanym podczas prelekcji jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Funkcjonariusze informują też o odpowiedzialności za czyny wykraczające poza normy prawne i policyjnych programach prewencyjnych, a także formach kontaktu z jednostkami Policji. Jednym z omawianych tematów są też przestępstwa popełniane z nienawiści oraz przełamywanie stereotypów w relacjach z osobami pochodzącymi z różnych grup mniejszościowych. Zgodnie z założeniem, każdy uczestnik spotkań może dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę i w jaki sposób żyć bezpiecznie.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu realizują cykl spotkań ze studentami pierwszego roku, w tym również ze studentami z zagranicy. Prelekcje odbywają się w większości funkcjonujących we Wrocławiu uczelni.
Podczas spotkań, policjanci przekazują studentom informacje z zakresu obowiązujących przepisów prawa, na co zwrócić szczególną uwagę, by żyć bezpiecznie. Funkcjonariusze przypominają o wykroczeniach i przestępstwach, jakie najczęściej popełniają młodzi ludzie oraz jakie mogą być tego konsekwencje.

Część zajęć poświęcana jest środkom odurzającym, w tym dopalaczom. Funkcjonariusze informują o zgubnych skutkach ich zażywania oraz odpowiedzialności prawnej za ich posiadanie. Wyjaśniają także kwestie spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Jednym z tematów, poruszanych podczas spotkań są również kradzieże w lokalach oraz kradzieże rowerów. Policjanci ostrzegają też i apelują o to, by parkować swoje jednoślady w miejscach do tego przeznaczonych i dbać o zabezpieczenie antykradzieżowe, a wybierając się do dyskoteki, by zabierać ze sobą tylko naprawdę niezbędne rzeczy i nie pozostawiać np. telefonów i dokumentów na stoliku, chcąc się pobawić.


Funkcjonariusze w rozmowach ze studentami omawiają również formy kontaktu z Policją oraz kwestie składania zawiadomienia o zaistniałym przestępstwie lub wykroczeniu. Informują też o programach prewencyjnych, zachęcając do odwiedzenia strony internetowej wrocławskiej Policji.

Ważnymi tematami poruszanymi w rozmowach są przestępstwa, także te popełniane z nienawiści oraz przełamywanie stereotypów w relacjach z osobami pochodzącymi z różnych grup mniejszościowych.

Co roku na przełomie września i października, a także niejednokrotnie w listopadzie, policjanci przeprowadzają szereg spotkań na uczelniach wyższych. W zajęciach tych uczestniczy kilkanaście tysięcy studentów, w tym również sporo studentów zagranicznych.


asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817

 

Galeria