Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data dodania: 14 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Wakacje w pełni dlatego jaworscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ostatnio obyły się zajęcia z uczestnikami półkolonii organizowanych przez klub Piast z Jawora, a planowane są kolejne. Podczas spotkań jednym z tematów poruszanych przez stróżów prawa były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w ramach programu „Bezpieczne wakacje 2019” i akcji profilaktyczno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, systematycznie odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych. W ostatnim czasie policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkolonii w jaworskim klubie Piast.

Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników tego typu form wypoczynku, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.

W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę policjanci poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, kontaktach z obcymi i zwierzętami oraz pracach polowych.

Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie wraz z mundurowymi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady prawidłowej jazdy rowerem, na rolkach czy na deskorolce.

Mundurowi z Jawora planują prowadzić tego typu spotkania do końca wakacji.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942

 

Galeria