Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Wakacje w pełni, więc jaworscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Ostatnio obyły się zajęcia z uczestnikami półkolonii organizowanych przez szkoły podstawowe nr 4 i 5 z Jawora, a planowane są kolejne. Podczas spotkań jednym z wiodących tematów poruszanych przez stróżów prawa były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą oraz dopalaczami.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2017” i „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” systematycznie odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych. W ostatnim czasie policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach w szkołach podstawowych nr 4 i 5 w Jaworze.

Podczas spotkań policjanci instruowali uczestników tego typu form wypoczynku, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.

W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę policjanci poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, prac polowych, kontaktach z obcymi i zwierzętami.

Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie wraz z mundurowymi także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady prawidłowej jazdy rowerem, rolkami czy na deskorolce.

Policjanci podczas wizyt na półkoloniach dążyli także do podniesienia świadomości młodych osób w kwestii zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki oraz niebezpieczne gry internetowe, promując przy tym szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Rozmawiali też z dziećmi i młodzieżą o szkodliwości zażywania środków odurzających, ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy, a także występujących w cyberświecie pułapkach.

Dolnośląscy policjanci cykliczne prowadzić będą tego typu spotkania do końca wakacji.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

Galeria