Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkania policjantów z przedszkolakami w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 18 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu spotkali się w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze z dziećmi z jednego z przedszkoli. Spotkania takie odbywają się cyklicznie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjantom szczególnie zależy na tym, by w okresie wakacyjnym zapobiegać różnego rodzaju zdarzeniom związanym z bezpieczeństwem zarówno nad wodą, jak też w mieście.

Spotkanie z dziećmi w kamiennogórskiej Komendzie Policji zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno -profilaktycznych i dot. zagadnień związanych z akcją „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pogadanka z najmłodszymi dotyczyła głównie bezpiecznych zachowań nad wodą oraz w jej pobliżu, w domu i w przedszkolu. Policjanci rozmawiali także o sposobach reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Policjantka prowadząca przybliżyła dzieciom charakterystykę pracy funkcjonariuszy. Przedszkolaki obejrzały sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Na własne oczy dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają odbitki ich linii papilarnych. Goście odwiedzili też stanowisko kierowania jednostką i słuchali jak drogą radiową wywołuje się policyjne patrole. Dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie policyjnego radiowozu, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł.asp. Paulina Basta
tel. 600 – 228 – 846

 

 

Galeria