Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkania dolnośląskich policjantów w ramach akcji „Bezpieczne ferie”

Data dodania: 7 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk Legnica Świdnica

Dolnośląscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Bezpieczne ferie” prowadzą szereg przedsięwzięć, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Tym razem funkcjonariusze z powiatu legnickiego i świdnickiego spotkali się z uczestnikami półkolonii oraz przedszkola, aby przypomnieć m.in. o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu oraz zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci zwrócili również uwagę na noszenie elementów odblaskowych.

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu prewencyjnego, który realizowany jest już cyklicznie od wielu pn. „Bezpieczne ferie” policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Ostatnio funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Komendy Powiatowej w Świdnicy rozmawiali z przedszkolakami i półkolonistami.

Policjanci przypomnieli między innymi podstawowe zasady poruszania się po drodze, a także noszenia odblasków. Funkcjonariusze zwracali uwagę na ewentualne zagrożenia związane z niewłaściwym dobieraniem miejsc na zimowe zabawy, takich jak bliskie sąsiedztwo ulic lub zbiorników wodnych. Tłumaczyli także, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze demonstrowali także dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Ważną kwestią poruszaną na zajęciach było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przypominali podstawowe zasady dotyczące ruchu pieszych oraz pojazdów. Przy tej okazji zwrócono również uwagę na korzystanie z fotelików ochronnych, zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników podróży oraz jak ważne dla kierowcy jest nierozpraszanie jego uwagi podczas prowadzenia pojazdu.

Policjanci przypomnieli także o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu podczas wolnych chwil w czasie ferii zimowych, ale i nie tylko. Mundurowi przestrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Funkcjonariusze rozmowy prowadzili także z opiekunami i rodzicami dzieci oraz młodzieży.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504-798-649

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

Galeria