Ta strona używa plików cookie!
close

Spanikowany kierowca chciał się pozbyć narkotyków - wysypał je pod swój samochód

Data dodania: 11 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Na jednej ze stacji paliw młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta wyrzucił na zewnątrz niedopałek papierosa. Zauważyli to policjanci, którzy podeszli do niego w związku z popełnionym wykroczeniem. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie środki odurzające. Gdy zauważył co się dzieje, spanikowany wysypał je pod drzwi swojego samochodu. Większą część marihuany funkcjonariusze znaleźli dodatkowo później w jego mieszkaniu.

Policjanci patrolujący teren Jawora zauważyli na jednej ze stacji paliw młodego mężczyznę, siedzącego za kierownicą auta, który zaśmiecił pobliski teren wyrzucając na ziemię niedopałek papierosa. Z uwagi na popełnione wykroczenie podjęli wobec niego interwencję. W tym momencie spanikowany kierowca wysypał posiadany susz roślinny pod drzwi swojego samochodu. Chwilę później został zatrzymany w związku z podejrzeniem o posiadanie środków odurzających.

W trakcie dalszych działań w tej sprawie funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. Tam, w szafie znaleźli ukrytą puszkę, w której znajdował się susz roślinny o intensywnym zapachu. Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja pod samochodem oraz w miejscu zamieszkania 25-latka to marihuana, z której można uzyskać blisko 100 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna, który w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwa nie zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

Teraz 25-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 - 039 - 942