Ta strona używa plików cookie!
close

Śmiertelny wypadek na drodze K-30. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach

Data dodania: 14 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

W dniu 13 września br. na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Nie żyją dwie osoby. Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, nie tylko stosowali się do przepisów ruchu drogowego, ale również dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze. Czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Należy jechać ostrożnie, być wypoczętym i skoncentrowanym.

Wczoraj przed godziną 19.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze K30. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 27-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego, straciła prawdopodobnie panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kierująca poniosła śmierć na miejscu, a jadący z nią 45-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Niestety w nocy zmarł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu. W tej chwili są wyjaśniane wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę, pamiętajmy o tym, aby wybierając się w dalszą podróż - być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu, oświetlenie i hamulce.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294