Ta strona używa plików cookie!
close

Służba Porządkowa Pielgrzymki Wrocławskiej została przeszkolona przez Policję

Data dodania: 4 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadził szkolenie Służby Porządkowej Pielgrzymki Wrocławskiej udającej się do Częstochowy. W szkoleniu z zakresu postępowania wobec osób agresywnych mogących stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia pątników wzięły udział 22 osoby.

W Salezjańskiej Szkole Podstawowej we Wrocławiu 1 sierpnia 2018 r. odbyło się szkolenie dla Służby Porządkowej Pielgrzymki Wrocławskiej. Przeszkolenia z zakresu postępowania wobec osób agresywnych, którzy w wyniku zachowań przestępczych mogliby stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia pątników przeprowadził funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Henryk Tonderys.

Policjant w pierwszej części zajęć omówił z uczestniczkami podstawy prawne wynikające m. in. z kodeksu karnego, ze szczególnym uwzględnieniem definicji przestępstwa i kontratypów: obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności. Podczas drugiej części porządkowi już na sali sportowej, mogli przećwiczyć podstawy samoobrony.

Zajęcia, w których wzięło udział 22 porządkowych,  trwały łącznie 6 godzin dydaktycznych i spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem słuchaczy.

Tegoroczna inicjatywa szkoleniowa była odpowiedzią na zapotrzebowanie złożone przez organizatorów pielgrzymki i jest ona kontynuacją wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Pielgrzymki Wrocławskiej w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa tysięcy osób wędrujących co roku do Częstochowy. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Galeria

Powiązane wiadomości