Ta strona używa plików cookie!
close

Ślubowanie uczniów klasy policyjnej

Data dodania: 16 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Przy pomniku Niepodległości w Złotoryi odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, przedstawiciele władz miasta, lokalnych samorządów, instytucji oraz rodzice pierwszoklasistów. Na pamiątkę ślubowania, każdy uczeń z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi - mł. insp. Jacka Bandyka oraz Starosty Złotoryjskiego otrzymał imienny certyfikat.

Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi składali ślubowanie na szkolny sztandar, powtarzając słowa przysięgi odczytane przez Pana Jana Kotylaka - dyrektora tej placówki. Po wspólnym ślubowaniu, każdy licealista z rąk Starosty Złotoryjskiego oraz mł. insp. Jacka Bandyka - Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi, otrzymał imienny certyfikat. Uroczystość zakończyła się odegraniem „Roty” i mini defiladą umundurowanych uczniów.

Przez najbliższe trzy lata, adepci klasy o profilu policyjnym będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy. Dzięki zdobytej podczas kształcenia wiedzy i umiejętności, z pewnością łatwiej oraz bezpieczniej poradzą sobie z trudnościami życia codziennego. Jeżeli w przyszłości zdecydują się zasilić szeregi Policji, będą mieli również możliwość wykorzystania jej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym.

Składamy uczniom serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Galeria