Ta strona używa plików cookie!
close

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data dodania: 26 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

26 maja 2017 roku o godzinie 10 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 85 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. To drugi nabór do naszej formacji w tym roku. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku już 120 funkcjonariuszy.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych policjantów, w tym 13 kobiet. 26 maja 2017 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 85 nowych funkcjonariuszy. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 10 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku br. szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło już 120 funkcjonariuszy, a w ciągu kolejnych kilku miesięcy planowane są kolejne nabory.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski  o nieposzlakowanej opinii,   który nie był  skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo  skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,   
  • posiadający,  co najmniej średnie wykształcenie,   
  • posiadający  zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach  uzbrojonych,   
  • podległych  szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się  podporządkować.   

kom. Kamil Rynkiewicz 

 

Galeria