Ta strona używa plików cookie!
close

Skuteczne działania poszukiwawcze doprowadziły do odnalezienia zaginionego mężczyzny

Data dodania: 30 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Do policjantów z wrocławskich Krzyków zgłosiła się mieszkanka Wrocławia, która poinformowała, że od swojego męża otrzymała bardzo niepokojące sms-y. Z informacji wynikało, iż mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie. Kobieta od razu po otrzymaniu wiadomości, poinformowała o ich treści funkcjonariuszy, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania 39-latka. Dzięki współdziałaniu służb i innych osób zaangażowanych, zakończyły się one odnalezieniem mężczyzny. Teraz jest już bezpieczny.

Wrocławscy funkcjonariusze od razu rozpoczęli intensywne działania, mające na celu odnalezienie mężczyzny. Dzięki informacji otrzymanej od zgłaszającej, wiedzieli, jakim pojazdem może poruszać się 39-latek. Natychmiast podjęto decyzję o przekazaniu tej informacji policjantom pełniącym służbę patrolową. Otrzymali oni rysopis mężczyzny oraz dane jego samochodu. Komunikat został też przekazany policjantom z innych jednostek, którzy wspomagali działania.

Mundurowi prowadząc czynności w sprawie, szybko ustalili możliwe miejsce przebywania zaginionego mężczyzny. Wszystko wskazywało na to, że 39-latek przebywa w okolicach masywu Ślęży.
Funkcjonariusze z Krzyków wraz z policjantami z Oddziału Prewencji Policji oraz strażakami z jednostek OSP z Wrocławia, Siechnic, Księginic Małych, Kątów Wrocławskich i Sobótki rozpoczęli intensywne poszukiwania na terenach leśnych przyległych do góry Ślęża. Swojego wsparcia udzielił również Profiler Osób Zaginionych z OSP w Wałbrzychu.

Działania doprowadziły do ujawnienia na jednym z parkingów pojazdu należącego do mężczyzny. Wtedy mundurowi wiedzieli już, że potrzebujący pomocy 39-latek, jest niedaleko.
Skutecznie prowadzona akcja poszukiwawcza przed godziną 23.00 przyniosła pożądany efekt. Patrol policjantów z komisariatu przy Ślężnej, zauważył zaginionego mężczyznę na drodze w okolicach miejscowości Sulistrowiczki. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, który został następnie przekazany pod opiekę lekarzy.
Dzięki natychmiast podjętym działaniom, prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Źródło: KMP we Wrocławiu

sierż. Krzysztof Marcjan

nadkom. Krzysztof Zaporowski