Ta strona używa plików cookie!
close

Skradzionego laptopa niósł w torbie na zakupy

Data dodania: 15 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy funkcjonariusze odzyskali laptopa wraz z ważnymi nośnikami informacji oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o kradzieży laptopa z sali wykładowej jednej ze szkół dla przyszłych kierowców. Sprawca wykorzystał łatwy dostęp do pomieszczenia i zabrał urządzenie wraz z ważnymi dla właściciela nośnikami informacji. Na podstawie zebranych informacji policjanci Wydziału Kryminalnego bardzo szybko ustalili podejrzanego o przestępstwo i tego samego dnia, po południu, na jednej z bolesławieckich ulic zatrzymali go. 24-latek w torbie na zakupy niósł przedmioty skradzione z sali wykładowej.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Okazało się, że  ma on już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Odzyskany sprzęt o wartości 1500 złotych został przekazany właścicielowi. Za kradzież 24-letniemu mieszkańcowi Bolesławca grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

 

Galeria