Ta strona używa plików cookie!
close

Skopali 15 samochodów. Zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 6 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali 3 jeleniogórzan, którzy skopali zaparkowane na jednej z ulic samochody. Sprawcy "wyżyli" się łącznie na 15 pojazdach. Wandale spowodowali straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Cała trójka była pijana. Obecnie funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Podejrzanym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 3 jeleniogórzan w wieku od 18 do 19 lat podejrzanych o uszkodzenie mienia. Do zdarzenia doszło nocną porą. Policjanci z polecenia dyżurnego pojechali na zgłoszenie dotyczące mężczyzn kopiących zaparkowane auta. Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka zdarzenia, który opisał wandali oraz wskazał kierunek ich ucieczki. Kilka ulic dalej zauważyli 3 młodych mężczyzn, których wygląd odpowiadał ustalonemu opisowi sprawców. Podejrzani zostali natychmiast zatrzymani. Mężczyźni przyznali się do skopania pojazdów, jednak nie potrafili logicznie wytłumaczyć dlaczego to zrobili. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1 do 1,5 promila.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Na chwilę obecną ustalono uszkodzenia w 15 autach.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490