Ta strona używa plików cookie!
close

Siedmiu podejrzanych o kradzieże sklepowe w rękach policji. Najmłodszy z nich ma zaledwie 15 lat

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Legnicy zatrzymali 7 osób w wieku od 15 do 41 lat podejrzanych o kradzieże na terenie galerii handlowej w Lubinie. Jak ustalono grupa ta kradła markową odzież posługując się przyrządem do odcinania zabezpieczeń. Skradzione rzeczy przenosili do zaparkowanego samochodu. To w nim właśnie policjanci Ujawnili telefony komórkowe, markowe buty, odzież i perfumy. Sześć osób zatrzymanych trafiło do policyjnego aresztu, a 15- latek do Policyjnej Izby Dziecka. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do interwencji doszło po godzinie 15.00. Lubińskich policjantów powiadomił personel jednego ze sklepów w galerii handlowej, iż doszło do kradzieży markowej odzieży, podczas której ochrona ujęła 2 sprawców. W trakcie interwencji do funkcjonariuszy podeszła pracownica innego sklepu zgłaszając dokonanie kradzieży w jej sklepie przez grupę osób prawdopodobnie pochodzenia romskiego. Dzięki opisowi sprawców przez personel i ochronę, policjanci trzech kolejnych złodziei zatrzymali na terenie galerii po bezpośrednim pościgu. Pięć osób podejrzanych zostało przewiezionych do jednostki policji. W trakcie wykonywania czynności na terenie komendy, do budynku weszły dwie osoby narodowości romskiej, które zostały rozpoznane przez kierownika sklepu, jako pozostali sprawcy kradzieży. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy.

Oprócz rzeczy skradzionych na terenie galerii, policjanci zabezpieczyli także samochód, którym poruszali się sprawcy. W pojeździe tym funkcjonariusze ujawnili kilkanaście markowych perfum, telefonów komórkowych i odzieży. Funkcjonariusze ustalają czy na terenie innych miast nie doszło do kradzieży tych przedmiotów. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Będą za swoje czyny odpowiadać przed sądem. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka natomiast zdecyduje sąd rodzinny.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322

 

Galeria