Ta strona używa plików cookie!
close

Seryjny złodziej sklepowy w rękach Policji

Data dodania: 12 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży w sklepach na terenie miasta. Łupem sprawcy padło mienie o wartości ponad 7 tys. złotych na szkodę kilku drogerii i sklepów. Była to odzież, perfumy, alkohol oraz artykuły spożywcze. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, podejrzany od czerwca do lipca br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii kradzieży w sklepach. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu kradł odzież, drogie perfumy oraz alkohol i artykuły spożywcze.

Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 7 tys. złotych. Skradzione mienie mężczyzna później sprzedawał przygodnie spotkanym osobom.

20 - latek był już notowany za kradzieże w jeleniogórskich sklepach. Kradnie, jak sam przyznaje „co mu wpadnie w ręce”. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ile tego typu czynów ma na swoim koncie.

Teraz za kradzieże grozić zatrzymanemu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KMP w Jeleniej Górze)