Ta strona używa plików cookie!
close

Seryjny włamywacz zatrzymany przez policjantów usłyszał 20 zarzutów - najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Data dodania: 8 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna, który usłyszał 20 zarzutów, „specjalizował się” w okradaniu altan na terenie ogrodów działkowych. Podejrzany wpadł na gorącym uczynku, dzięki czujności mieszkańców. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Za włamania i kradzieże grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy na terenie oleśnickich ogrodów działkowych doszło do włamań do altan i kradzieży mienia. Łupem złodzieja padały najczęściej elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD. Do jednego z ostatnich tego typu zdarzeń doszło przed kilkoma dniami na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wileńskiej.

Przebywający na terenie działek świadkowie zauważyli obcego mężczyznę, kręcącego się w rejonie jednej z altan. O tym fakcie postanowili powiadomić Policję. Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce, zatrzymali podejrzewanego o włamanie mężczyznę. Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że nie był to jedyny tego typu czyn zatrzymanego.

Podejrzany włamywał się do altanek zabierając przedmioty stanowiące dla niego jakąś wartość, a przy tym uszkadzał drzwi, okna i zamki. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał łącznie 20 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za wszystkie popełnione czyny, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, odpowie on teraz przed sądem.

Jak się okazało mężczyzna był już w przeszłości karany za włamania i kradzieże. Policjanci odzyskali już część przedmiotów pochodzących z włamań. W trakcie czynności zabezpieczono również rzeczy, których kradzieży na chwilę obecną nikt nie zgłosił. Są to drobne przedmioty, jednak jeśli na zdjęciach zamieszczonych poniżej rozpoznają Państwo swoją własność, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oleśnickiej komendy, zgłaszając się do jednostki i oglądając zabezpieczone przedmioty.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło: KPP w Oleśnicy)

 

Galeria

Powiązane wiadomości