Ta strona używa plików cookie!
close

Seryjny podpalacz altan działkowych zatrzymany przez legnickich policjantów – mężczyzna ma na koncie, co najmniej kilkanaście tego typu przestępstw

Data dodania: 13 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie kilkunastu altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które jest mężczyzna teraz podejrzany, odpowie on przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych szeroko zakrojonych działań operacyjnych, zatrzymali 36 - letniego mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie miasta.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci realizowali czynności wyjaśniając okoliczności pożarów altan na ogródkach działkowych, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. W wyniku tych zdarzeń spłonęło kilkanaście altan, a straty na szkodę osób pokrzywdzonych szacuje się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o te przestępstwa. Po podpaleniu kolejnych altan, mężczyzna próbował ukryć się w okolicznych zaroślach. Zatrzymany 36 - latek trafił prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Legnica)
Oficer Prasowy
mł.asp. Jagoda Ekiert

 

 

Galeria