Ta strona używa plików cookie!
close

Seryjna włamywaczka zatrzymana przez policjantów

Data dodania: 14 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie włamań do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych oraz kilka kradzieży, do jakich doszło na terenie miasta. W jej zainteresowaniu były rzeczy pozostawione bez nadzoru, nieodpowiednio zabezpieczone lub pozostawione w otwartych pomieszczeniach gospodarczych. Zatrzymana zabierała ze sobą elektronarzędzia, sprzęt ogrodowy, rowery, alkohol oraz odzież i obuwie sportowe. Łączna wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na kwotę ponad 15 tys. złotych. O dalszym losie podejrzanej będzie teraz decydował sąd.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału kryminalnego złotoryjskiej komendy, kobieta w kwietniu i maju br. dopuściła się kilku kradzieży na terenie Złotoryi. Pod osłoną nocy wchodziła na teren posesji, a następnie wykorzystując niezabezpieczone drzwi lub okna dostawała się do wnętrza garaży, skąd jej łupem padł m.in. rower górski, elektronarzędzia, alkohol, odzież i kilkanaście par używanych butów sportowych.

Podczas dalszych działań policjanci udowodnili 35 - latce usiłowanie kilku włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań oraz kolejne kradzieże mienia i przestępstwa narkotykowe. Jak przyznała zatrzymana, jej łupem padały rzeczy pozostawione przez właścicieli bez nadzoru lub odpowiedniego zabezpieczenia.

Łączna wartość strat oszacowana została w tej sprawie na kwotę ponad 15 tys. złotych. O dalszym losie 35-latki będzie decydował teraz sąd. Grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

Policjant z zatrzymaną kobietą przed aresztem